Wybierz kategorię
Internetowy sklep wędkarski z 62178 produktów!

Noże Marttiini

Marttiini Nóż Black 8 Folding Knife

Marttiini Nóż Black 8 Folding Knife
Nowość 2023!
Składane noże Marttiini wyglądają inaczej niż tradycyjne mod...
Cena od 137.00 zł

Marttiini Nóż MEF Folding Knife

Marttiini Nóż MEF Folding Knife
Nowość 2023!
Ostrze noża Marttiini MEF otwiera się jednym płynnym ruchem,...
Cena od 138.00 zł

Marttiini Nóż składany MFK Folding Knife

Marttiini Nóż składany MFK Folding Knife
Nowość 2023!
Wygodny składany nóż ze stylowym, chromowanym ostrzem ze sta...
Cena od 213.00 zł

Fińskie noże wędkarskie Marttiini

W roku 1928, w stolicy Laponii, Rovaniemi szanowany kowal Janne Marttiini założył firmę produkującą noże. W tamtych czasach noże były wykonywane ręcznie, a ich jakość zależała nie tylko od używanego surowca, ale i od kwalifikacji pracowników. Janne Marttiini zgromadził w swojej firmie wszystko co najlepsze, dzięki czemu marka Marttiini szybko zdobyła renomę wszędzie tam, gdzie dotarły jego noże.
Fabryka noży Marttiini może poszczycić się długą tradycją łączenia rzemiosła z praktyką, gdyż dla mieszkańców Arktyki nóż stanowi podstawę przetrwania w ciężkich warunkach. Od najdawniejszych czasów ludzie posługiwali się nożami, były one produkowane nie tylko dla mężczyzn, przygotowywano również specjalne modele dla kobiet i dzieci, przystosowane do ich wzrostu i siły. Nóż był niezbędny przy zbieraniu drewna, rozpalaniu ognia, polowaniu i łowieniu ryb, a także podczas gotowania i jedzenia. Używany również do wyrobu potrzebnych narzędzi oraz budowy siedzib. Efektem tego było powstanie różnych serii noży, zarówno ogólnego, jak i specjalnego zastosowania.
Obecnie produkcja Marttiini łączy w sobie zdobyte w ciągu dziesięcioleci umiejętności i tradycje, które w połączeniu ze starannym doborem materiałów i współczesną technologią pozwalają utrzymać jakość produkcji na najwyższym poziomie. Rezultatem tego ponadczasowego połączenia są niezawodne noże, stworzone z myślą, aby dobrze służyć przez wiele lat. Noże Marttiini wyróżniają się elegancją. Nad ich wyglądem pracują najlepsi designerzy, dzięki czemu są one nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Tak naprawdę nieważne kim jesteś – myśliwym, wędkarzem, skautem czy doświadczonym traperem – jednego możesz być pewien: nóż Marttiini nigdy cię nie zawiedzie!